Do švédského Nybra jsme odjížděli s očekáváním přímo z Belgie. Tratě tohoto typu mě i retardám sedí, což jsme potvrdili loni, kdy se nám podařilo vyhrát s velkým náskokem. Otazník visel trošku nad Swix, která měla roční výpadek díky úrazu. Jako bonus jsme si k závodění vzaly ještě s Verčou Lesiukovou práci tým lídrů.

Tratě byly stejné jako loni, naprosto parádní, stejně jako zázemí. Oproti blátivé a deštivé Belgii jsme byli rádi za trošku sluníčka a možnost vše vyprat a usušit.

Čtvrteční a páteční den, kdy nastoupila na start Swix s Vaškem, provázelo poměrně teplé počasí. O to víc byl nepochopitelný zákaz namáčení ze strany rozhodčích. Swix ale vše zvládla bez problému a dokonce se jí podařilo překonat Čertův čas z loňského roku. Celkově to dalo na 8.místo.

Sobota a neděle patřila spřežení a dvojkám. V noci pršelo a tak následovalo mírné ochlazení, které bylo super pro psy. I když se projevila trošku neseběhanost holek, už po prvním dni jsme vedli s bezpečným náskokem, který se podařilo udržet i v neděli, a tak si z mistrovství světa vezeme 1.místo! 🙂